Informacje na temat olejów roślinnych marki AlterVita

Oleje roślinne – podstawowe informacje

Czy wiesz, czym są oleje roślinne? Jakie mamy rodzaje olejów i który z nich jest najzdrowszy? Ten artykuł odpowie na podstawowe pytania!

Olej roślinny jest zdrowym tłuszczem, pozyskiwanym z nasion, pestek czy ziaren. Zapewne każdy z nas zna tradycyjny olej rzepakowy czy słonecznikowy. Używamy go w kuchni do przygotowywania potraw. Oleje najczęściej jemy na zimno i tak też są wytwarzane, dzięki temu zachowują wartości odżywcze obecne w nasionach, pestkach czy ziarnach.

Jednak oprócz tych dwóch olejów mamy także olej z czarnuszki, oliwę z oliwek, olej sezamowy, konopny, lniany, z pestek dyni, z orzechów włoskich, z wiesiołka, czy z ostropestu. Wybór jest naprawdę ogromny. Różnią się one między sobą składem i wartościami odżywczymi.

Oleje roślinne są źródłem wielu witamin, w tym witaminy E, K oraz A. Witamina E zapobiega starzeniu się organizmu. Jest nazywana witaminą młodości. Witamina K pozytywnie wpływa m.in. na krzepnięcie krwi, natomiast witamina A wspiera między innymi nasz wzrok oraz jest niezbędna przy gojeniu się ran. Najlepsze właściwości zdrowotne posiadają oleje tłoczone na zimno. Czy wiedziałeś o tym?

Oleje roślinne możemy wykorzystać zarówno w kuchni jak i w kosmetyce. Olejów tłoczonych na zimno nie powinno się używać w kuchni do smażenia, dlatego, że pod wpływem ciepła tracą swoje wartości odżywcze. Można je używać na zimno, polewając sałatki, dodając do mięsa czy ziemniaków albo ryżu.

Często robisz sałatki? Zamiast ciężkich sosów majonezowych czy czosnkowych, użyj oleju z wiesiołka lub oliwy z oliwek z dodatkiem ulubionych ziół. Podkreśli ona smak potrawy a dodatkowo wzbogaci w cenne witaminy!

Kosmetyka także korzysta z dóbr olei. Największą popularnością cieszy się tutaj olej z awokado oraz kokosowy. Mają one zastosowanie zarówno na włosy aby je odżywić, wzmocnić, jak i na skórę aby stała się świetlista, jędrna i odmłodzona.

Jak widać olej roślinny ma szerokie zastosowanie. Nie czekaj i sam zaopatrz się w najlepszy olej roślinny dla ciebie. Ceny są atrakcyjne a dostępność produktów ogromna!

Kompozycje olejowe na bazie olejów roślinnych można kupić w sklepie Oilivhttps://www.oiliv.pl

Podziel się wpisem

Przewiń do góry