Artykuł na temat Oleju z Czarnuszki Marki AlterVita

Olej z czarnuszki, skąd się wzięła na niego Moda?

Olej z czarnuszki – skąd wzięła się na niego moda?

Olej z czarnuszki nazywany jest również czarnym kminem. Nasiona przypominają swoim wyglądem sezam, z tym wyjątkiem, że czarnuszka, jak sama nazwa wskazuje jest koloru czarnego. Jej pochodzenie sięga Zachodniej Azji i Południowo – Wschodniej Europy, krajów takich jak Turcja czy Irak. Jej uprawa jest znana w wielu krajach, w tym także w Polsce.

Ma ogromne właściwości prozdrowotne. Nasiona czarnuszki znajdują zastosowanie w kuchni, jako dodatek do wielu dań. Możemy używać ją zamiast pieprzu, ale też do posypania kanapek, sałatek, makaronów oraz wielu innych dań. Charakteryzuje ją gorzki, korzenny smak.

Swoje zastosowanie olej z czarnuszki znajduje także w kosmetologii. W jej ziarnach znajdziemy białka, węglowodany, kwasy tłuszczowe a także bogactwo witamin A, E, B1, B3 oraz B6. W 85% tłuszczy w nasionach to kwasy tłuszczowe nasycone. Zawierają wiele składników mineralnych, takich jak żelazo, magnez, cynk, wapń, potas czy selen.

Najwięcej składników mineralnych i odżywczych zawiera olej z czarnuszki, który jest tłoczony na zimno. Może być on stosowany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Olej ma zastosowanie w wielu dolegliwościach. Jest naturalnym lekiem dla osób, które zmagają się z alergiami, infekcjami górnych dróg oddechowych.

Możemy stosować go także w przypadku dolegliwości układu pokarmowego. Dodatkowo skutecznie obniża poziom cholesterolu we krwi oraz poziom cukru. Obecnie olej z czarnuszki polecany jest w celu wzmocnienia odporności zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Można stosować go na skórę, łagodząc w ten sposób podrażnienia a także trądzik. Na włosach olej z czarnuszki sprawi, że staną się one mocniejsze, gęstsze a także bez łupieżu. W aromaterapii olej jest stosowany celem poprawy jakości snu, łagodzenia stresu. Ma działanie uspokajające.

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania oleju z czarnuszki jest ciąża. Olej może spowodować działania przeciwskurczowe. W tym przypadku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Kompozycje olejowe na bazie olejów roślinnych można kupić w sklepie Oilivhttps://www.oiliv.pl

Podziel się wpisem

Przewiń do góry