2) Oleje tłoczone na zimno AlterVita - zdjęcie do artykułu

Mały poradnik na co zwracać uwagę kupując olej

Oznaczeń i form produkcji olejów jest bardzo dużo, można się pogubić i nie każdy wie na co zwracać uwagę kupując olej, dlatego opisujemy na co zwracać uwagę, żeby olej, który kupujemy nie był pozbawiony wartości odżywczych ziaren, nasion i pestek, z których został wytłoczony:

Wybierajcie oleje tłoczone na zimno – do 40 stopni Celsjusza. Jeśli olej będzie tłoczony w wyższej temperaturze, ciepło pozbawi go właściwości odżywczych.

Wybierajcie olej nierafinowany – nierafinowane oleje są tłoczone w niskich temperaturach i zachowują swoje właściwości. Przeciwieństwo ich, czyli oleje są produkowane nawet w temperaturach 140 – 350 stopni. Taki olej zostaje całkowicie pozbawiony witam, minerałów i wszystkich wartości odżywczych.

Wybierajcie oleje naturalne – olej rafinowany może dodatkowo być jeszcze poddany rozpuszczalnikiem, żeby jak najwięcej oleju zyskać. Taki olej może stać w sklepach nawet kilka lat, no bo co tam się może zepsuć?

Przechowywanie – Przechowywanie olejów na ogromne znaczenie! Powinno sie go od razu włożyć i przechowywać w lodówce, powinien być w ciemnej, szklanej butelce i trzymany zdala od ciepła i promieni słonecznych, dlaczego?
Taki sposób przechowywania, chroni przed utlenianiem się tłuszczów.

Data przydatności do spożycia – olej tłoczony na zimno, w zależności od tego z jakich nasion, ziaren czy pestek został wytłoczony ma maksymalną datę spożycia – od 3 do 6 miesięcy.

Olejów roślinnych nie powinno się używać do gotowania, smażenia i generalnie do obróbki cieplnej, ponieważ ciepło pozbawi wartości odżywczych.

Można je spożywać na zimno, polać sałatki, używać do pieczywa czy mięsa.

A gdzie można kupić tak idealne oleje? Kompozycje olejowe można kupić w sklepie Oilivhttps://www.oiliv.pl

Podziel się wpisem

Przewiń do góry