Artykuł o Mąkach Bezglutenowych AlterVita

Mąki bezglutenowe, Alternatywa dla osób unikających glutenu

Jesteś osobą, która nie może przyjmować glutenu, nawet w śladowych ilościach? Masz stwierdzoną celiakię, i zastanawiasz się czym zastąpić zwykłą mąkę? Przerzuć się mąkę bezglutenową!

Zastępując produkty pszenne, produktami bezglutenowymi, możesz być zaskoczony efektami. Twoje samopoczucie polepszy się a waga poleci w dół! Na półkach sklepowych mamy szeroki wybór produktów: mąka gryczana, ryżowa, kukurydziana, migdałowa, z orzechów włoskich czy kokosowa. Każda z nich charakteryzuje się inną gramaturą, aromatem oraz zastosowaniem.

Ty albo twoje dzieci macie ochotę na bezglutenowe naleśniki? Wybierz do tego mąkę gryczaną! Jednak ze względu na jej charakterystyczny, palony posmak wymieszaj ją z mąką ryżową.

Z pewnością takie naleśniki posmakują wszystkim domownikom. A dodatkowo będą zdrowsze. Mieszankę tych samych mąk możemy wykorzystać do robienia ciasta na pierogi. Czy nie lepiej samemu je ulepić, i wiedzieć jaki mają skład? Domowe jedzenie jest zawsze smaczniejsze od kupowanego, a dodatkowo można ten czas spędzić w rodzinnym gronie. Dzieci z pewnością ucieszą się lepiąc pierogi i wiedząc, że jest to ich zdrowsza wersja.

Aby zagęścić sos i nie zmienić jego barwy tzn. nie „zabielić” warto skorzystać z tapioki. Jest ona bezsmakowa i wygląda jak perełki. Po namoczeniu jej w wodzie pęcznieje a w dalszym procesie gotowania zmienia barwę z białej na bezbarwną. Śmiało może posłużyć nam przy robieniu budyniu czy kisielu.

Do wypieku ciast śmiało może nam posłużyć też mąka kukurydziana. Najlepiej zmieszać je w proporcji pół na pół, aby w cieście nie było czuć ziarenek. Mniej znane mąki z orzecha włoskiego czy mąka z konopi, także idealnie pasują do ciast.

Z kolei słodkim smakiem charakteryzuje się mąka migdałowa i kokosowa. Możemy ją jeść bez obróbki termicznej! Mało kto zna mąkę kasztanową! To także produkt bezglutenowy! Wszystkie mąki bezglutenowe mają właściwości zdrowotne. Wpływają korzystnie na układ nerwowy, sercowo – naczyniowy, na skórę a także na odchudzanie! Więc może warto zmienić swoje nawyki żywieniowe? Twoje ciało ci za to podziękuje. Mąki bezglutenowe AlterVita kupisz w naszym sklepie internetowym.

Sklep z olejami i mąkami AlterVita – https://zdroweoleje.com.pl

Podziel się wpisem

Przewiń do góry